• Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

این سایت از کوکی استفاده می کند. ادامه مرور در این سایت به منزله این است که با استفاده کوکی ها توسط ما موافقت کرده اید.

 

خوش آمدید به اپن کارت با طعم پارسی - مرجع رسمی اپن کارت

لطفاً برای دسترسی به تمامی بخش های سایت مراحل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری را طی نمایید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم، شما قادر به استفاده از امکاناتی همچون دانلود فایل ها، ایجاد موضوع، ارسال پاسخ به مباحث موجود، دادن امتیاز به اعضای دیگر، ارسال و دریافت پیام خصوصی، مدیریت نمایه و دیگر امکانات سایت خواهید بود. بعد از ثبت نام و ورودتان به سیستم این پیام دیگر برای شما نمایش داده نخواهد شد. اوقات خوب و لحظات مفیدی را برای شما در سایت آرزو مندیم.

 

تجزیه و تحلیل وب و چرا گوگل آنالیتیکزتوضیحات

درس اول : آموزش گوگل آنالیتیکز را ابتدا در کانال تلگرام منتشر کرده ایم بعد از مدتی این آموزش را در سایت منتشر کرده تا استفاده همگان بشود

اگر شما صاحب یک وبسایت هستید و یا یک وبلاگ‌نویس باشید و یا از خوانندگان وبلاگ باشید، به طور قطع به شمارنده‌ای که تعداد بازدیدکنندگان کل، ماهانه، روزانه و... را نشان می‌دهد برخورد کرده‌اید

در شکل زیر نمونه‌ای از این شمارنده‌ها را که توسط وبسایت‌های مختلف ارائه می‌شوند را مشاهده می‌کنید:


unnamed.png

 

با نگاهی به تصویر بالا شما تنها یک مشت عدد را مشاهده می‌کنید که شاید در نگاه اول بسیار ارزشمند به نظر برسند، اما حقیقت چیز دیگری است. اعداد و نمودار نمایش داده شده در تصویر بالا تنها به شما آماری را می‌دهند که ارزش افزوده‌ای ندارند و ممکن است تنها به شما امید بدهد که وبسایت شما پربازدیدکننده است در حالی که به عنوان یک مدیر حرفه‌ای وبسایت، باید پا را فراتر از این اعداد بگذارید و این اعداد را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

در فضای اینترنت هزاران ابزار آمارگیری برای وبسایت‌های مختلف وجود دارد که به شما آماری مانند نمونه بالا را می‌دهند، اما باید به این نکته دقت کنید که این آمار و اعداد را که از روش‌های مختلف جمع‌آوری کرده‌اید تنها یک مشت عدد هستند که بدون تجزیه و تحلیل ارزشی ندارند و با گذشت هر روز، آمار روز قبل را در سطل آشغال می‌ریزید!

به عبارتی دیگر تجزیه و تحلیل وب، مطالعه رفتار آنلاین در جهت بهبود آن است. اگر این تعریف را برای یک وبسایت که شما مدیر آن هستید محدود کنیم باید گفت که منظور از تجزیه و تحلیل داده‌های یک وبسایت که همان آمار بازدیدکنندگانش است، آن است که شما بتوانید نحوه رفتار بازدیدکنندگان وبسایت خود را با محتوا و چگونگی برقراری ارتباط با آن را کشف کنید.

اهمیت این موضوع در این است که شما با درک رفتار بازدیدکنندگان خود می‌توانید هر چه بهتر وبسایت خود را با توجه به رفتار آنها بهبود بدهید.


 تجزیه و تحلیل وب (Web Analytics)
تجزیه و تحلیل وب در ویکی‌پدیا به این صورت تعریف شده است: «اندازه‌گیری، جمع‌آوری و تجزیه و گزارش اطلاعات موجود در اینترنت به منظور درک و بهینه کردن آنها در وب.»

به عبارتی دیگر تجزیه و تحلیل وب، مطالعه رفتار آنلاین در جهت بهبود آن است. اگر این تعریف را برای یک وبسایت که شما مدیر آن هستید محدود کنیم باید گفت که منظور از تجزیه و تحلیل داده‌های یک وبسایت که همان آمار بازدیدکنندگانش است، آن است که شما بتوانید نحوه رفتار بازدیدکنندگان وبسایت خود را با محتوا و چگونگی برقراری ارتباط با آن را کشف کنید.

اهمیت این موضوع در این است که شما با درک رفتار بازدیدکنندگان خود می‌توانید هر چه بهتر وبسایت خود را با توجه به رفتار آنها بهبود بدهید

 

دو مثال از اهمیت تجزیه و تحلیل وب
۱- اگر شما نویسنده یک وبلاگ هستید و با بررسی رفتار بازدیدکنندگان خود متوجه شوید که مطالب شما در زمینه آی‌تی بیشتر از مطالب شما در زمینه سینما بازدیدکننده داشته است، می‌توانید تمرکز بیشتر خود را بر روی مطالب آی‌تی بگذارید و اینگونه میزان بازدیدکنندگان خود را هر روز بالاتر ببرید و مخاطبان بیشتری جذب کنید.

۲- فرض کنید که صاحب یک وبسایت فروش کالا هستید. شما در این فروشگاه محصولات مختلفی را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانید. با تجزیه و تحلیل آمار بازدیدکنندگان خود متوجه می‌شوید که پوشاک بیشتر از بخش فیلم بازدیدکننده دارد در حالی که شما تمرکز خود را بر روی بخش فیلم گذاشته‌اید و هر روز یک محصول جدید در این بخش قرار می‌دهید در حالی که بخش پوشاک خود را هر شش ماه یک بار به روز می‌کنید. در این مرحله شما با توجه به این تجزیه و تحلیل متوجه اشتباه خود می‌شوید و بخش پوشاک خود را هر روز و بخش فیلم خود را هر دو هفته به روز می‌کنید و بدین صورت می‌بینید که درآمد فروشگاه شما به یکباره افزایش پیدا می‌کند.

چرا گوگل آنالیتیکز؟
ابزارهای گوناگونی برای تجزیه و تحلیل وب وجود دارد که یکی از قوی‌ترین این ابزارها گوگل آنالیتیکز است که به صورت رایگان در دسترس همگان قرار دارد. در این دوره آموزشی شما با بخش‌های مختلف این سرویس رایگان گوگل آشنا می‌شوید و یاد خواهید گرفت که 
به صورت رایگان و با صرف کمترین زمان ممکن، داده‌های وبسایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این نکته را نباید فراموش کرد که شما برای درمان بیمار نیاز به یک فرد متخصص مانند پزشک دارید تا بیمار را درمان کند، این موضوع برای وبسایت شما نیز دقیقا صادق است. بدین گونه که گوگل آنالیتیکز مشکلات وبسایت شما را فقط نشان می‌دهد و درمان آن نیاز به یک فرد مانند خودتان دارد تا براساس اطلاعاتی که گوگل آنالیتیکز  می‌دهد، مشکلات وب سایت را حل کند.

به طور خلاصه می‌توان گوگل آنالیتیکز را یک فرآیند نامید که ابتدا اندازه‌گیری می‌کند، سپس تجزیه و تحلیل می‌کند و به ما آن را نمایش می‌دهد و در نهایت ما براساس آن اقدام می‌کنیم.

در این دوره شما با روش‌های اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکز آشنا نمی‌شوید، بلکه با آنچه که لازم دارید تا وب سایت خود را بهبود دهید و مخاطب بیشتری جذب کنید آشنا می‌شوید.

از جمله نکاتی ضروری که به آن پرداخته خواهد شد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱- چگونه به کمک ابزار رایگان گوگل آنالیتیکز می‌توانید به تجزیه و تحلیل وب بپردازید، به گونه‌ای که توانایی شما را در درک و اصلاح وبسایت تان بالا برود. 

۲- چگونه بازدیدکنندگان وبسایت خود را ارزیابی کنید و تخمین بزنید که آنها از چه طریقی به وبسایت شما دسترسی پیدا کرده‌اند.

۳- چگونه بازدیدکنندگان وب سایت شما با محتویات آن برخورد می‌کنند.

۴- چگونه قسمت‌های محبوب و موثر وبسایت خود را کشف کنید و آنها را بهبود دهید و چگونه مشکلات وبسایت خود را رفع کنید.

و موارد دیگری که در طول این دوره و به مرور زمان با آنها آشنا خواهید شد و خواهید آموخت.

Telegram.png

0


0 دیدگاه

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.

مهمان
این آموزش در حال حاضر برای ایجاد نظرات بسته است

درباره ما

اپن کارت پارسی مرجع رسمی اپن کارت در ایران ، در 9 مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه پشتیبانی اپن کارت آغاز کرده است.این مجموعه به همراه گروه فنی خود با در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی اپن کارت ، به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هر روز خود بیفزاید