• Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

این سایت از کوکی استفاده می کند. ادامه مرور در این سایت به منزله این است که با استفاده کوکی ها توسط ما موافقت کرده اید.

 

خوش آمدید به اپن کارت با طعم پارسی - مرجع رسمی اپن کارت

لطفاً برای دسترسی به تمامی بخش های سایت مراحل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری را طی نمایید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم، شما قادر به استفاده از امکاناتی همچون دانلود فایل ها، ایجاد موضوع، ارسال پاسخ به مباحث موجود، دادن امتیاز به اعضای دیگر، ارسال و دریافت پیام خصوصی، مدیریت نمایه و دیگر امکانات سایت خواهید بود. بعد از ثبت نام و ورودتان به سیستم این پیام دیگر برای شما نمایش داده نخواهد شد. اوقات خوب و لحظات مفیدی را برای شما در سایت آرزو مندیم.

 

یازده نکته مهم در طراحی وب سایت


 1. با رعایت این نکات می توانید سایتی کاربر پسند داشته باشید و بنابرین بیننده های آن افزایش خواهد یافت. سایت معرف کسب و کار شماست. بسیاری از مشتریانتان شرکت شما را نخواهند دید ولی سایت را خواهند دید.

2. کوچک فکر کنید، در حدود 10 الی 14 کیلوبایت برای هر تصویر. بله تعداد کاربران با پهنای باند بالا هر روز زیادتر میشوند. اما صفحات وب با سرعت پایین هنوز بسیار آزار دهنده هستند، حتی اگر از اینترنت 512Kb استفاده کنید. و استفاده از تصاویر با ظرفیت بالا اولین دلیل برای کاهش سرعت وب سایت ها هستند. کاهش حجم تصاویر همیشه  باعث کاهش کیفیت آن نخواهد شد.  

3. از تصاویر چشمک زن خودداری کنید. همینطور از تصاویری که بشدت حرکت دارند. تحقیقات مختلفی صورت گرفته است که نشان می دهد تصاویر متحرک و چشمک زن باعت ایجاد آزار و ناراحتی بازدید کنندگان خواهد شد. خود من مواردی را مشاهده کرده ام که بازدیدکننده با پنجره های دیگر قسمت های چشمک زن و متحرک وب سایت را میپوشاند تا بتوانند مطالب آن را مطالعه کند.

4. به استاندارد های طراحی وب سایت توجه کنید. در اینترنت وب سایت های وجود دارد که از بیش از 6 یا 8 فریم درصفحه استفاده کرده اند. یا وب سایت هایی که تنها برای اینترنت اکسپلورر 6 قابل دیدن هستند. (بیاد داشته باشید   25%  از کاربران اینترنت در زمان نگارش این مقاله از Firefox استفاده می کنند) (در ایران با توجه به عدم آمار دقیق دراین زمینه نمی توان تخمیم دقیقی زد اما نظر بر این است که این رقم چیزی در حدود 5 الی 6 درصد باشد. -مترجم).استفاده از تکنیک های غیر متعارف و عدم توجه به استانداردها هرچند ممکن است باعث زیبایی وب سایت شود و شما آن را بسیار زیبا بدانید، اما باعث عدم رضایت برخی دیگر از بازدید کنندگان سایت خواهد شد. برای این منظور سعی کنید از وب سایت های مشهور الگو برداری کنید.

5. فضاهای خالی را فراموش نکنید. فضاهای خالی لزوماً نباید پر شوند. این تصور اشتباه گاهاً منجر به وب سایت های شلوغ و درهم و برهم خواهد شد. باید در طراحی وب سایت از فضاهای خالی برای تنظیم چیدمان صفحه و استراحت چشم استفاده شود. فضاهای خالی در طراحی وب سایت از همان اهمیتی برخوردار است که طراحی برروی کاغذ.

6. استفاده از رنگ های مناسب. در وب سایت خود از رنگها نا همگون استفاده نکنید. وب سایت زیبا به معنی هارمونی کلی تمام قسمت های آن است. از یک رنگ تنها به این دلیل که رنگ مورد علاقه شماست استفاده نکنید. رنگ ها را با توجه به مضمون سایت و کاربران هدف، انتخاب نمایید.

7. ساده زیباست. وب سایت شما هرچه ساده تر باشد زیباتر است. این نکته که سادگی یعنی زیبایی را همیشه در طراحی وب سایت های خود بیاد داشته باشید.

8. از فونت ها با سایز مناسب استفاده کنید. بیاد داشته باشید شما تنها بازدیدکننده سایت نخواهید بود. بازدیدکنندگان سایت باتوجه به محتوی سایت، طیف وسیعی از کاربران خواهند بود که برخی از آنها در سنین بالا هستند که احتمالاً از قدرت بینایی شما بی بهره اند. استفاده از فونت با سایز مناسب و یا حداقل امکان تغییر اندازه فونت در هر وب از ملزومات است، آن را فراموش نکنید.

9. استفاده از تبلیغات را محدود کنید. اگر بر تعداد تبلیغات وب سایت خود نظارت دارید، بیاد داشته باشید بازدید کنندگان برای دیدن تبلیغات، به وب سایت شما مراجعه نمی کنند. هر جای خالی را به تبلیغات پر نکنید. کابران وب سایت شما با ارزش ترین سرمایه آن هستند، به آنان احترام بگذارید. 

 

10. وب سایت خود را با مرورگرهای مختلف بررسی کنید. وب سایتی که تنها برای یک مرورگر طراحی می شوند، با توجه به استفاده از مرورگرهای مختلف توسط کاربران، غیر قابل قبول است (متاسفانه این نکته در بسیاری از وب سایت های ایرانی نادیده گرفته میشود. -مترجم). حتماٌ سعی کنید وب سایت خود را حداقل برروی 3 مرورگر اینترنت اکپلورر، فایرفاکس، و اپرا چک کنید. شما هزینه بسیاری می کنید تا بازدیدکنندگان را به سایت خود بیاورید، بسیار ناامید کننده است که برخی از بازدیکنندگان با مرورگرهای مختلف با وب سایتی غیر قابل خواندن مواجه شوند.

11. وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. بهترین و کم هزینه ترین راه برای آوردن بازدیکنندگان به وب سایت شما،استفاده از کلیک ارگانیک است. کلیک ارگانیک یعنی بازدیدکنندگانی که با کلیک برروی لینک وب سایت شما در موتورهای جستجو و نه از طریق تیلیغات آن به وب سایت شما آمده اند. این نوع کلیک کم هزینه ترین راه برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شماست. در حین طراحی وب سایت به این موضوع به دقت توجه کنید. 


0


0 دیدگاه

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.

مهمان
این آموزش در حال حاضر برای ایجاد نظرات بسته است

درباره ما

اپن کارت پارسی مرجع رسمی اپن کارت در ایران ، در 9 مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه پشتیبانی اپن کارت آغاز کرده است.این مجموعه به همراه گروه فنی خود با در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی اپن کارت ، به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هر روز خود بیفزاید